Free Methodist Bible Quizzing
... God's Word in the Hearts of Teens!        

BQ Info:
   Contacts
   Tourneys
   Brochure/Rules
   2017 Finals
   2017 Quotes
   Hall of Fame
   History
   International
   Quiz Cycle

BQ Stats:
   Index
   2016 Finals

BQ Store:
   Study Supplies
   Question Sets
   Quiz Hardware
   Quiz Software

BQ Links:
   FM Quizzing
   FM Colleges
   Social Media
   Concordance

BQ Multimedia:
   Finals Photos
   Videos
   Audio
Tuesday, 25 July 2017
S T A T I S T I C S :

September/October 2002

  
TOURNAMENT RESULTS  
The tournament results we have received this month are given below.  
Please send your monthly results to Mike (swimfast@hmtel.com) or to 
Brad at Fmcbiblequizzing@aol.com to be included in the next Bible 
Quiz-Mail Update.  If the tournament statistics from your area are 
not included here, please encourage your tournament director to 
send them in for our next Update. 

******************************************************************************** 
NORTHEAST REGIONAL KICK-OFF
September 28, 2002 - John 1-3 - Brockport, NY
Tournament Coordinators: Eric Young & Kyle Anderson

Senior Teen Veteran A
1. Albion, NY--1 (GEN) 6-1 189ppq
2. Monacrest (Monaca), PA (PIT) 5-2 160ppq
3. Brockport, NY--2 (GEN) 5-2 154ppq
4. Dearborn, MI (SMI) 5-2 143ppq
5. Gowanda, NY--3 (GEN) 4-3 143ppq
6. Gowanda, NY--1 (GEN) 4-3 131ppq
7. Clarkston, MI--2 (EMI) 2-5 114ppq
8. Gowanda, NY--5 (GEN) 2-5 109ppq
9. Westland, MI (SMI) 2-5 77ppq
10. Albion, NY--3 (GEN) 0-7 29ppq

Senior Teen Veteran B
1. Northgate (Batavia), NY (GEN) 7-0 177ppq
2. Clarkston, MI--1 (EMI) 6-1 177ppq
3. Pearce (North Chili), NY (GEN) 5-2 163ppq
4. Albion, NY--2 (GEN) 4-3 149ppq
5. Gowanda, NY--2 (GEN) 4-3 120ppq
6. New Middleton, OH (OHIO) 4-3 109ppq
7. Gowanda, NY--4 (GEN) 3-4 120ppq
8. Apollo, PA (PIT) 2-5 100ppq
9. Brockport, NY--1 (GEN) 1-6 97ppq
10. Clarkston, MI--3 (EMI) 0-7 54ppq

Senior Rookie/Young Veteran A
1. New Brighton, PA (PIT) 7-0 171ppq
2. Gowanda, NY--1 (GEN) 6-1 140ppq
3. Oakland-E. Liverpool, OH (PIT) 5-2 160ppq
4. New Hope (Rochester), NY (GEN) 5-2 140ppq
5. Brockport, NY (GEN) 5-2 114ppq
6. Yorkshire, NY--2 (GEN) 3-4 146ppq
7. Park Ridge (Rochester), NY--1 (GEN) 2-5 103ppq
8. Gowanda, NY--3 (GEN) 1-6 114ppq
9. Oneida Valley, PA--2 (PIT) 1-6 49ppq
10. Hookstown, PA (PIT) 0-7 46ppq

Senior Rookie/Young Veteran B
1. Cove Run (Lemont Furnace), PA (PIT) 8-0 195ppq
2. Monacrest (Monaca), PA (PIT) 7-1 168ppq
3. Pearce (North Chili), NY (GEN) 6-2 190ppq
4. Ellwood City, PA (KEY) 5-3 145ppq
5. Akron, NY (GEN) 4-4 80ppq
6. Yorkshire, NY--1 (GEN) 3-5 75ppq
7. Oneida Valley, PA--1 (PIT) 2-6 45ppq
8. Park Ridge (Rochester), NY--2 (GEN) 1-7 30ppq
9. Gowanda, NY--2 (GEN) 0-8 40ppq

Young Teen Rookie A
1. Brockport, NY--2 (GEN) 6-1 149ppq
2. New Brighton, PA--1 (PIT) 6-1 134ppq
3. Gowanda, NY--1 (GEN) 5-2 129ppq
4. Davison, MI (EMI) 5-2 106ppq
5. New Hope (Rochester), NY (GEN) 4-3 120ppq
6. Ellwood City, PA (KEY) 3-4 94ppq
7. Clarkston, MI--3 (EMI) 3-4 91ppq
8. Ricelawn (Welland), ON (CANADA) 2-5 89ppq
9. Apollo, PA (PIT) 1-6 57ppq
10. Park Ridge (Rochester), NY--2 (GEN) 0-7   9ppq

Young Teen Rookie B
1. Penn Hills (Pittsburgh), PA (PIT) 6-0 180ppq
2. Pearce (North Chili), NY--1 (GEN) 5-1 180ppq
3. Gowanda, NY--2 (GEN) 4-2 147ppq
4. Butler, PA (PIT) 4-2 123ppq
5. Clarkston, MI--2 (EMI) 4-2 113ppq
6. Dearborn, MI (SMI) 3-3 143ppq
7. New Beginnings (Oneida), NY--1 (SUS) 2-4 117ppq
8. Brockport, NY--1 (GEN) 2-4 80ppq
9. Heart & Soul (Rochester), NY (GEN) 2-4 80ppq
10. New Brighton, PA (PIT) 1-5 63ppq
11. New Middleton, OH (OHIO) 0-6 57ppq

Young Teen Rookie C
1. Westland, MI (SMI) 6-0 180ppq
2. Clarkston, MI--1 (EMI) 5-1 173ppq
3. Albion, NY (GEN) 5-1 157ppq
4. Cattaraugus, NY (GEN) 5-1 143ppq
5. Cove Run (Lemont Furnace), PA (PIT) 3-3 123ppq
6. Monacrest (Monaca), PA (PIT) 3-3 110ppq
7. Pearce (North Chili), NY--2 (GEN) 3-3 103ppq
8. New Beginnings (Oneida), NY--2 (SUS) 1-5 107ppq
9. Gowanda, NY--3 (GEN) 1-5 100ppq
10. Park Ridge (Rochester), NY--1 (GEN) 1-5 56ppq
11. Hookstown, PA (PIT) 0-6 60ppq

Senior Teen Veteran Individuals
1. Scott Bigger - Clarkston, MI (EMI) 10.45ppqi
2. Oliver Smith - Albion, NY (GEN) 9.46ppqi
3. Elizabeth Thrush - Gowanda, NY (GEN) 9.44ppqi
4. Dan Walters - Dearborn, MI (SMI) 8.11ppqi
5. Julia Szymanski - Gowanda, NY (GEN) 7.36ppqi
6. David Shewan - Pearce, NY (GEN) 7.31ppqi

Senior Rookie/Young Veteran Individuals
1. Neffee Pinnock - New Hope, NY (GEN) 12.73ppqi
2. Yolanda Gambino - Gowanda, NY (GEN) 11.48ppqi
3. Ashley Tallchief - Gowanda, NY (GEN) 9.19ppqi
4. Stephanie Cockrell - Pearce, NY (GEN)   9.18ppqi
5. Jacob Raymond - Cove Run, NY (PIT) 8.70ppqi
6. Luke Sisson - Monacrest, PA (PIT) 8.44ppqi

Young Teen Rookie Individuals
1. Mary Jo Szymanski - Gowanda, NY (GEN) 9.33ppqi
2. Joe Mackenstein - New Brighton, PA (PIT) 8.75ppqi
3. Amanda McCracken - Penn Hills, PA (PIT) 8.53ppqi
4. Lydia Shewan - Pearce, NY (GEN) 8.12ppqi
5. Ryan Holbrook - Westland, MI (SMI) 8.06ppqi
6. Matthew Hess - Brockport, NY (GEN) 8.00ppqi

NOTES-
*This was the 4th annual NE Regional Kick-Off Tournament and the 
biggest one yet!  We had 71 teams representing 29 churches from 8 
conferences, 4 states and 2 countries!

*We had 233 quizzers present with over 425 in total attendance.  
The sanctuary at the Brockport church was packed and the balcony 
full!

*There were a total of 78 quizzers who quizzed out at least once 
during the tournament.  The following quizzers quizzed out in each 
round that they quizzed: Oliver Smith- Albion, Dan Walters- Dearborn, 
Scott Bigger- Clarkston, Yolanda Gambino- Gowanda, Neffee Pinnock- 
New Hope, Jacob Raymond- Cove Run, Mary Jo Szymanski- Gowanda and 
Joe Mackenstein- New Brighton.

**********************
NORTHWEST REGIONAL BIBLE QUIZ
September 28, 2002 - John 1-3 - Willamina, OR
Tournament coordinators: Shannon Hartley, Rita Kramer, Dan Bartholomew, Dave Clark
(101 quizzers on 32 teams from 12 churches)

Senior Teen Veterans:
Willamina, Or.            (6-0, 1100)
Mountain Creek, Wa.       (5-1, 1080)
Burien, Wa.               (4-2,  980)
Auburn, Wa.               (4-2,  920)
  
Young Teen Veterans:
Willamina, Or.            (6-0, 1240)
Auburn, Wa.               (6-0, 1040)
McKenzie River, Or.       (4-2,  800)
Shoreline, Wa.            (3-3,  940) 
  
Teen Rookies:
Willamina (A), Or.      (6-0,  1060)
Willamina (B), Or.      (3-3,   560)
Willamina (C), Or.      (3-3,   620)
Everett, Wa.            (3-3,   520)

Junior Veterans (records include cross quizzes with the Junior Rookie Division):
Mountain Creek, Wa.      (6-0,  1020)
Burien, Wa.              (3-3,   720)
Shoreline, Wa.           (4-2,   780)
Longview, Wa.            (3-3,   740)

Junior Rookies (records include cross quizzes with the Junior Veteran Division):
Lebanon, Or.              (3-3, 700)
Willamina, Or.            (2-4,  600)
Auburn, Wa.              (2-4,  680)
Sedro Woolley, Wa.  (1-5,  460)

Senior Teen Veteran Individual Competition:
Dana Morfin (Willamina, Or.)  100 (18)
Jeffrey Bilbro (Mountain Creek, Wa.)  80
Bernie Botz (Auburn, Wa.)  70
Sarah Bartholomew (Mountain Creek, Wa.)  60
Leilani Jackson (Willamina, Or.)  40
Ciara Talley (Willamina, Or.)

Young Teen Veteran Individual Competition:  
Jacob Matocha (Willamina, Or.)  100 (16)
Amy Birk (Auburn, Wa.)  70
Tim Bilbro (Mountain Creek, Wa.)  50
Larissa Carey (Burien, Wa.)  40
Suzanne Murray (Longview, Wa.)  10
Kaela Botz (Auburn, Wa.)

Teen Rookies Individual Competition: 
Annie Haight (Shoreline, Wa.)  100 (5)
Jessica Caird (McKenzie River, Or.)  100 (overtime)
Megan Crooks (McKenzie River, Or.)  80
Sarah Caird (McKenzie River, Or.)  60
Katie Breysse (Everett, Wa.)  20
Melanie Carriere (Everett, Wa.)

Junior Veteran Individual Competition: 
Josh Matocha (Willamina, Or.)  110 (16)
John Bilbro (Mountain Creek, Wa.)  80
Lindy Ensign (Longview, Wa.)  60
Ben Miller (Mountain Creek, Wa.)  40
Megan Horton (Shoreline, Wa.)  40
Nessa Wenger (Willamina, Or.)

Junior Rookie Individual Competition: 
Steffan Carey (Burien, Wa.)  100 (13)
Tyler Coblentz (Willamina, Or.)  100 (14)
Emily Skipper (Lebanon, Or.)  100 (20)
Logen Van Essen (Lebanon, Or.)  40
Rachel Olson (Sedro Woolley, Wa.) 20
Stephen Griffin (Sedro Woolley, Wa.)

This was the first quiz for Lebanon, Redmond and McKenzie River in 
Oregon; and also the first quiz for Everett and Timberlake in Washington. 

*********************
GREAT PLAINS CONFERENCE
October 5, 2002 -- John 1-3 -- McPherson, KS
(11 Teams from 5 Churches)

All Veteran
1. McPherson I 5-0
2. Wichita I 3-1
3. Wichita II 3-2

All Rookie
1. McPherson II 3-1 640
2. Wichita III 3-1 560
3. Lawrence I 3-2 640

All Veteran Individuals
1. Brent Crandall (Wichita) 110 17
2. Jonathan Craig (McPherson) 100 20
3. Amy Crandall (Wichita) 60
4. Clayton Moore (Wichita) 60
5. Grant Claassen (Wichita) 10
6. Carinda Claassen (Wichita)

All Rookie Individuals
1. Stephen Craig (McPherson) 100 9
2. Bryce Landon (Lawrence) 100 13
3. Brianna Landon (Lawrence) 80
4. David Hubbs (Wichita) 40
5. Caleb Anderson (McPherson) 20 14
6. Chelsea Crandall (Wichita) 20 18

Notes:
-The following quizzers had at least 5 quizouts, including individuals: 
Bryce Landon, Jonathan Craig, Brent Crandall, Amy Crandall, Stephen Craig

-This was the first quiz for Topeka, KS and the first quiz in 
three years for Lawrence, KS

**********************************
GATEWAY CONFERENCE
October 12, 2002 -- John 1-3 -- Springfield, IL 
Tournament Coordinator: Kelly Mueller 
(61 quizzers on 17 teams from 9 churches)

Senior Teen Veteran: 
(1) Alton 1        5-0    940
(2) Vandalia      4-1    920 
(3) Alton 2        3-2    820
(4) Decatur       2-3    580
(5) Rushville      1-4    460
(6) Cowden      0-5    380 

Young Teen Veteran/Senior Teen Rookie: 
(1) Greenville   5-0     920 
(2) Decatur      3-2     720 
(3) Salem (STR)  3-2     700
(4) Cowden     2-3     500
(5) Vandalia     1-4     540
(6) Alton          1-4     620 

Young Teen Rookie: 
(1) Springfield   3-1   600
(2) Rushville      3-1   580 
(3) Salem          3-1   540
(4) New Halls Ferry  1-3    460
(5) Alton          0-4       420 

Senior Teen Veteran Individual Competition: 
(1) Andrew Mueller (Alton) 100 (10) 
(2) Kendra Houghtaling (Vandalia) 60 
(3) Wes Ball (Decatur) 60 
(4) Nathan Scandrett (Alton) 50 
(5) Blake Houghtaling (Vandalia) 40  
(6) David Switzer (Alton) 20  

Young Teen Veteran Individual Competition: 
(1) Matthew Scandrett (Alton) 100 (8) 
(2) Evan Romack (Decatur) 100 (14) 
(3) Lisa Gines (Alton) 100 (20) 
(4) Dwight Sanders (Greenville) 60 
(5) Carrie Griffin (Springfield) 20 
(6) Hannah Groves (Greenville) 

Senior Teen Rookie Individual Competition: 
(1) Kyle Smith (Salem) 100 (7) 
(2) Cassie Shelton (Decatur) 100 (16) 
(3) Amanda Friend (Salem) 40 
(4) Dusti Hendricks (Rushville) 20 
(5) Kristi Smith (Salem) 

Young Teen Rookie
(1) Chris Kline (NHF) 100 (8)
(2) Reed Lape (Salem)  100 (14)
(3) Tyler Kirkham (Rushville) 100 (17)
(4) Rachel Roberts (Greenville) 20
(5) Sidney Nollman  (Salem) 20
(6) Ryan Lape (Salem) 

**************************
WABASH CONFERENCE
October 3, 2002 - John 1-3 - Indianapolis (Aldersgate), IN
Tournament Coordinators: Jay Vincent, Dennis Charles, & Amy Colgan
(147 Quizzers on 50 teams from 21 churches)

Senior Teen Veteran - A Division:
1) John Wesley, IN    5/0        1100 pts
2) Anderson, IN         4/1         820 pts
3) Bedford, IN            3/2         700 pts
4) Vincennes,  IN       2/3         720 pts
5) Oakdale, KY          1/4         600 pts
6) Champaign, IL        0/5        320 pts

Senior Teen Veteran - B Division:
1) John Wesley,  IN     4/0         760 pts
2) Oakdale,  KY          3/1         580 pts
3) Ritter Ave.,  IN         2/2         500 pts
4) Mt. Carmel, IL         1/3         320 pts
5) Winona Lake, IN      0/4         220 pts

Senior Teen Rookie:
1) Kokomo,  IN                 5/0         760 pts
2) Oakdale, KY                4/1         740 pts
3) Petersburg,  IN             3/2         760 pts
4) Bedford,  IN                  2/3         640 pts
5) Neoga, IL                     1/4         320 pts
6) Mt. Carmel, IL               0/5        200 pts

Young Teen Veteran - A Division:
1) John Wesley,  IN          5/0         880 pts
2) Vincennes,  IN              4/1         820 pts
3) Winona Lake,  IN          3/2         660 pts
4) Bedford, IN                   2/3         640 pts
5) Champaign, IL              1/4         540 pts
6) Aldersgate, IN              0/5         600 pts

Young Teen Veteran - B Division:
1) Bloomington 1,  IN         6/0         940 pts
2) Champaign 2 ,  IN          5/1         780 pts
3) Kokomo Brookside,  IN  4/2          560 pts
4) Aldersgate,  IN              2/4          560 pts.
5) Bloomington,  IN           2/4          540 pts
6) Griffith,  IN                    2/4          340 pts
7) Champaign 1,  IL           0/6          460 pts

Young Teen Rookie:
1) John Wesley,  IN          6/0        1200 pts
2) Anderson,  IN               5/1        1100 pts
3) Bloomington,  IN          4/2          820 pts
4) Light & Life,  IN            2/4         580 pts
5) Petersburg, IN             2/4           540 pts
6) West Morris St., IN      2/4          460 pts
7) Mt. Carmel, IL              0/6          200 pts

All Rookie - A Division:
1) Vincennes,  IN                6/0         1120 pts
2) West Morris Street,  IN     5/1           580 pts
3) Bedford 1,  IN                  4/2           980 pts
4) Bedford 2,  IN                  3/3           780 pts
5) Neoga, IL                        1/5           400 pts
6) Aldersgate, IN                 1/5           320 pts
7) Kokomo Brookside, IN     1/5           260 pts

All Rookie - B Division:
1) Nicholasville, KY         5/0            820 pts
2) John Wesley,  IN        4/1            620 pts
3) Columbus,  IN            3/2            440 pts
4) Bloomington, IN         2/3            400 pts
5) Robinson, IL              1/4            460 pts
6) Kokomo Mt. Zion, IN  0/5            440 pts

Senior Teen Veteran Individual Competition:
1) Brian Bither - (John Wesley)  100 (9)
2) Alicia Griffin - (Oakdale)  80
3) David Hose - (Anderson)  70
4) Kirsten Walsh - (?) 20
5) Billy Silcott - (?)  20
6) Lyndee Barnes (?)  -10

Senior Teen Veteran Individual Competition:
1) Buddy Kinman (Petersburg) 100  (6)
2) Rae Jermon (Oakdale)  100 (12)
3) Dawn Dobbs - (Oakdale)  60
4) Missy Sergeant - (?)  40
5) Sarah Anderson - (?)  20
6) Nicole Sunkle - (?)  20

Young Teen Veteran Individual Competition:
1) Derek Cox - (Bedford) - 100 (8)
2) Steven Coates - (Aldersgate) 100 (18)
3) Sarah Arnold - (John Wesley)  80
4) Amy Bither - (?)  20
5) Jonathon Hose - (?)  20
6) John Norcross - (?)   20

Young Teen Rookie Individual Competition:
1) Christopher Ring - (Vincennes)  100 (12)
2) Jonathon Class - (John Wesley)  100 (14)
3) Nathan Pratt - (Bloomington)  60
4) Kayci Silcott - (?)  40
5) Chris ? (Bedford)
6) Eric Roberts - (?)

**************************
NORTH CENTRAL CONFERENCE
October 12, 2002 -- John 1-3 --Woodstock, IL
Tournament Coordinators:  
Mike Hopper, Barb Shinabarger, Bryan Foster, & Pam Cooper
(51 quizzers on 16 teams from 8 churches)

Senior Teen Veteran:
(1)  Fillmore, MN  4-1  800
(2)  Richland, IL  4-1  960
(3)  Woodstock, IL  1-4  520

Young Teen Veteran:
(1)  Fillmore, MN  4-1  920
(2)  Richland, IL  2-3  520
(3)  Woodstock, IL  0-5  240

Young Teen Rookie:
(1)  Woodstock, IL-SJ  3-0  560
(2)  Richland, IL  2-1  400
(3)  Burlington, IA  1-2  240
(4)  Aurora, IL  0-3  100

All-Rookie:
(1)  Woodstock, IL-SJ  5-0  920
(2)  Monee, IL--A  4-1  640
(3)  Monee, IL--B  3-2  540
(4)  Richland, IL  2-3  460
(5)  Evanston, IL  1-4  460
(6)  Aurora, IL  0-5  80

Senior Teen Veteran Individual Competition:
(1)  Jonathan Shinabarger (Woodstock)  100 (13)
(2)  Gretchen Elsasser (Richland)  100 (15)
(3)  Eric Elsasser (Richland)  50
(4)  Sarah Hopper (Fillmore)  40
(5)  Susanna Hopper (Fillmore)
(5)  Janae O'Brien (Woodstock)

Young Teen Veteran Individual Competition:
(1)  Stephen Hopper (Fillmore)  100 (13)
(2)  Luke Lubahn (Fillmore)  60
(3)  Jordan Benike (Fillmore)  30
(4)  Bethany Siwek (Woodstock-SJ)  20
(5)  Daniel Shinabarger (Woodstock)  10
(6)  Brian Elsasser (Richland)

All-Rookie Individual Competition:
(1)  Kathy Lubahn (Fillmore)  100 (12)
(2)  Brett Krantz (Monee)  80
(3)  Shane Siwek (Woodstock-SJ)  40
(4)  David Hess (Woodstock-SJ)  20
(5)  Daniel O'Connell (Richland)  

Note:  This was the first tournament for Evanston (IL) & Monee (IL).

******************************** 
EAST/SOUTH MICHIGAN QUIZ
October 12, 2002 - John 1-3 - West Branch, MI
Sylvia Stevenson, Quiz Director

Senior Teen Veteran   A Division
1.  West Branch           880   4-0
2.  Hastings                 720   3-1
3.  Spring Arbor            500   1-3
4.  Holland (Ohio)         360   1-3
5.  Alpena                    400   1-3

Senior Teen Veteran  B Division
1.  Holland (Ohio)          1100  5-0
2.  Spring Arbor              840  4-1
3.  Green Oak                460  2-4
4.  Spring Arbor              380  2-4
5.  Lapeer                      200  2-4
6.  Stone Haven             280  0-5

Young Teen Veteran Division
1.  Spring Arbor             620  3-0
2.  Spring Arbor             380  2-1
3.  Holland (Ohio)          400  1-2
4.  Lapeer                     120  0-3

Young Teen Rookie Division
1.  West Branch            680  4-0
2.  Bad Axe                   760  4-1
3.  Hastings                   580  3-1
4.  Stone Haven             660  3-2
5.  Spring Arbor             600  3-1
6.  West Branch            500  2-3
7.  Alpena                     460  3-1
8.  Green Oak               440  1-4
9.  Spring Arbor             360  0-4

We had 1 new church quizzing- Stone Haven from S. Mich. 

Jeremy Slager, Anna Zenz (Spring Arbor), Hannah Robinson (Bad Axe), 
Daniel Dickinson, Matt Dickinson (Hastings), Courtney David, 
Andrea Schreffler (West Branch) and Liz Posadny(Holland) 
quizzed out every round.

Clarkston, Davison, and Westland attend the quiz in New York. 

*************************
NORTH MICHIGAN CONFERENCE 
October 12, 2002 -- John 1-3 - Evart, MI 
Tournament Coordinators: Sue Main, Hillary Thurston 
(27 quizzers on 9 teams from 4 churches)

Senior Teen: 
(1) Lakeview-M 4/0 680 
(2) Lakeview-S 3/1 720
(3) Lakeview-J 2/2 540 
(4) Zeeland 1/3 360
(5) Evart-STR 0/4 320 

Young Teen Rookie: 
(1) Lakeview 3/0 560 
(2) Evart 2/1 460 
(3) Zeeland 1-2 340 
(4) Mancelona 0/3 200

Senior Teen Veteran Individual Competition: 
Sarah Quisenberry (Lakeview) 100/10
Meagan Wilkinson (Lakeview) 100/13
Magan Quisenberry (Lakeview) 100/17
Sean Duffy (Evart) 80/20

Senior Teen Rookie Individual Competition:
(1) Erin Duffy (Evart) 100/9
(2) Jon Nelson (Lakeview) 20

Young Teen Veteran Individual Competition: 
(1) Garret Silva (Lakeview) 100/12
(2) Jacob Quisenberry (Lakeview) 110/16
(3) Cody Decker (Lakeview) 100/20
(4) Ashley Cole (Lakeview) 60

Young Teen Rookie Individual Competition: 
(1) Leslie Atherton (Evart) 100/8
(2) Rebecca Quisenberry (Lakeview) 100/14
(3) Eric Kroon (Lakeview) 80/20
(4) Aaron Weaver (Evart) 40
(5) Caitlyn Cole (Lakeview) 20

Note: This was the first tournament for Mancelona.  

Also, 23 of the 27 earned the Memory Verse Award by knowing all 
6 memory verses for the month


						
						
						

Last Modified: Sunday, 15 February 2015